من و تو

درباره ما
دکتر شریعتی جمله ای داره که میگه : سرمایه ماورایی انسان به اندازه ی حرف هایی است که برای نگفتن دارد.من خیلی به این جمله فکر کردم، به اینکه حرف هایی از جنس نگفتن چی می تونه باشه و به این نتیجه رسیدم که یعنی : حرف هایی که هنوز فرصت و موقعیت گفتنشون فراهم نشده ، حرف هایی که شاید مخاطب هنوز به درجه فهمش نرسیده ... ولی خوب جنس این حرف ها می تونه عاشقانه ، عارفانه ، سیاسی ، اجتماعی و ... باشه . اما ما میخوایم اینجا هیچ حرف نگفته ای واسه هم نداشته باشیم چون می خوایم سرمایه هامون و با هم قسمت کنیم ... چون ما یه روحیم تو دو بدن ... چون نیمه های پیدا شده ایم ... خدایا شکرت
منوی اصلی
آرشیو موضوعی
آرشیو ماهانه
نویسندگان


طرز فکر خانم ها درباره خواسته هایی که آقایان دارند، موجب می شود همیشه از دست آنها دلخور و عصبانی باشند و از داشتن یک زندگی مشترک رو به رشد، فوق العاده، صمیمی و رمانتیک ناامید شوند. طرز فکر آقایان درباره خانم ها نیز به همان اندازه آنها را دلسرد می کند.

حتما لازم نیست این طور باشد به شرط این که بدانیم زن و مرد در وهله اول هر دو انسان هستند و خواسته های مشابهی دارند.

من از آقایان و خانم هایی که به رشد و پیشرفت شخصی خود اهمیت می دادند سوال کردم که برای ساخت یک زندگی مشترک عالی چه خواسته هایی از همسر خود دارند. پاسخ آنها می تواند برای شما غیرمنتظره باشد. در این مقاله متوجه می شوید که خواسته های آقایان دقیقا با آن چه خانم ها در این باره فکر می کنند. منافات دارد. هم چنین شما خانم ها با نکاتی آشنا می شوید که به وسیله آنها مرد ایده آل خود را حفظ کرده و زندگی مشترک فوق العاده ای خواهید داشت.

آقایان خواهان رابطه عاشقانه، صادقانه و بجا هستند.

رابطه صادقانه برای آقایان در اولویت قرار دارد. یک مرد همسری می خواهد که به سوالات او صادقانه پاسخ بدهد و حتی در اطلاع رسانی داوطلب و پیش قدم باشد. او همسری می خواهد که با اطمینان خواسته ها و نیازهای خود را به زبان آورد. او همسری می خواهد که واقع بین باشد و با مهربانی حقیقت را بیان کند. یک مرد همسری می خواهد که او را سرزنش نکند و به حفظ اصالت خویش اهمیت بدهد.

خانم ها گمان می کنند همسرشان از آنها می خواهد که سطحی نگر باشند، اصلا نیازها و خواسته های خود را عنوان نکنند و هیچ چیز نخواهند. خانم ها فکر می کنند آقایان آنها را نیازمند و بسیار حساس می دانند و می خواهند از خواسته های خود چشم پوشی کنند. بعضی از خانم ها معتقدند که اجازه ندارند هر چیزی را همان طور که هست به زبان آورند و در صورت اظهارنظر جسورانه، از سوی مرد طرد خواهند شد.

نکته ای برای خانم ها: آقایان خواهان رابطه ای رک، مستقیم و شجاعانه هستند بدون این که خشم و ملامتی در کار باشد. یکی از روش های مسرت بخش این است که یاد بگیرید حقایق و نیازهای خود را به او منتقل کنید.

آقایان، همسری خودکفا، خاطرجمع و مطمئن می خواهند.

یک مرد می خواهد همسرش او را به خاطر خودش – نه از روی ضعف و نیاز مالی و عاطفی – بخواهد. یک مرد دوست دارد زن زندگی اش او را بخواهد و به او نیاز داشته باشد و در عین حال هویت و فردیت خودر ا حفظ کند. یک مرد می خواهد همسری فعال و مستقل با دوستان و علایق جداگانه داشته باشد. از سوی دیگر بریا بودن در کنار همسر خود ارزش قایل هستند.

خانم ها فکر می کنند آقایان نمی خواهند همسرشان به آنها نیاز داشته باشد. خانم ها فکر می کنند مرد زندگیشان نیازی به همراهی آنها ندارد و برای باهم بودن هیچ ارزشی قایل نیست. خانم ها فکر می کنند اگر نیازهای خود را بیان کنند، مرد را دلسرد کرده و او را فراری می دهند.

نکته ای برای خانم ها: یک همسر خوب. یکی از قدرتمندترین روش های جذب مرد ایده آل و تشکیل یک زندگی پرهیجان این است که برای خودتان زندگی مسرت بخش و کاملی داشته باشید.

آقایان، خواستار رابطه و زندگی مشترک بدون سلطه جویی و بهره برداری هستند.

آقایان به هیچ عنوان نمی خواهند زیر نفوذ کسی باشند. آنها نمی خواهند ذهن همسر خود را بخوانند یا سیگنال های ارسالی او را ترجمه کنند. آنها نمی خواهند مجبور شوند فراتر از حد آمادگی خود در یک رابطه پیش بروند. آنها نمی خواهند به خاطر تمام مشکلاتی که پیش می آید سرزنش شوند. آنها نمی خواهند در این بازی، مطیع و فرمانبردار کسی باشند.

به عقیده خانم ها، آقایان اصلا دوست ندارند حرف بزنند و تنها راه انتقال نیاز به آنها همین زیرکی و روش های ماهرانه است. آنها فکر می کنند برای پیشرفت زندگی باید مرتبا به آقایان نکاتی را گوشزد کنند. طرز فکر خانم ها این است که آقایان ارزشی برای تعریف و تمجید قایل نیستند، پس باید فقط آنها را سرزنش کرد.

نکته ای برای خانم ها: آقایان، زرنگی و زیرکی شما را در هیچ زمان و تحت هیچ عنوان تحمل نمی کنند. برای جذب مرد ایده آل و تشکیل زندگی مشترک عالی، یاد بگیرید در سرتاسر زندگی بدون ذره ای تردید خواسته ها و نیازهای خود را بیان کنید. باید بگیرید مراقب وقت همسرتان باشید. یاد بگیرید از او تعریف و تمجید کنید.

آقایان، خواهان رشد هستند.

یک مرد همسری می خواهد که شهامت و توان خندیدن به اشتباهات خودش را داشته باشد. او همسری می خواهد که بتواند سهم و نقش خود را در زندگی مشترک ببیند و آن را پیاده کند. زن باید ثبات احساسی و عاطفی داشته باشد. یک مرد می خواهد همسرش از لحاظ فردی رشد کند و مسوولیت رویدادهای عاطفی زندگی خود را برعهده بگیرد.
خانم ها فکر می کنند آقایان از آنها می خواهند که همیشه خوب باشند. آنها گمان می کنند همسرشان هیچ علاقه ای به رشد و پیشرفت روابط و زندگی دونفره خود ندارند. آنها فکر می کنند آقایان فقط به دنبال خانم های زیبا هستند و اصلا به رشد عاطفی، محبت و مهربانی، نقش حمایتی یا عشق یک زن توجهی نمی کنند.

نکته ای برای خانم ها: یک مرد به دنبال همسری می گردد که به بلوغ عاطفی رسیده باشد. بلوغ عاطفی به معنای این نیست که احساس نداشته باشید، یعنی این که بتوانید مسوولیت احساسات خود را برعهده بگیرید. برای جذب یک مرد ایده آل و تشکیل یک زندگی بادوام، باید یاد بگیرید مسوولیت احساسات و عواطف خودن را قبول کنید.

آقایان، از زندگی مشترک خود وفاداری و تعهد می خواهند.

وفاداری جزء بایدهای زندگی مشترک است. درواقع یک مرد همسری را می خواهد که از صمیم قلب به زندگی مشترک خود وفادار بماند. به اعتقاد خیلی ها تعهد به معنای وفاداری و اشتیاق برای تلاش – حتی در شرایط سخت زندگی – است.

به عقیده خانم ها، آقایان دوست ندارند برای حفظ زندگی مشترک خود تلاش کنند و به محض این که شرایط کمی پیچیده و بغرنج شود، پا به فرار می گذارند.

نکته ای برای خانم ها: آقایان نیز به اندازه شما خانم ها از بی وفایی نفرت دارند. مردان اهل زندگی می دانند چگونه باید زندگی خود را بسازند و از وفاداری به عنوان یکی از اجزاء اصلی زندگی مشترک خبر دارند.

آقایان، همسری می خواهند که بداند چگونه باید با مرد زندگی خود رفتار کند.

بسیاری از خانم ها با همسر خود چنان رفاری می کنند که غرور آنها را می شکنند و به آنها احساس بی لیاقتی و عدم کفایت می دهند. مردان به شنیدن تعریف و تمجید نیاز دارند، باید بدانند چه کارهای خوبی انجام داده اند و آن قدر همسر خوبی هستند که عشق و قدردانی همسرشان را از آن خود کرده اند.

خانم ها فکر می کنند آقایان نیازی به آنها ندارند و برای نظرات، حمایت و تعریف و تمجید آنها ارزشی قایل نیستند. به عقیده خانم ها مردها برخلاف زن ها به خیلی چیزها اصلا اهمیت نمی دهند، به همین دلیل است که زن مرتبا مجبور است زبان به گله و شکایت باز کند. ملامت و سرزنش، تنها راهی برای بیان دلخوری و رنجش است.

نکته ای برای خانم ها: بیشتر آقایان خواهان تشکر و قدردانی از سوی همسر خود هستند. تشکر کردن از همسر به جای پیدا کردن خطاها و اشتباهات او، یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که برای دوام زندگی مشترک در اختیار شماست.

 

سلام عسلم قلب

این متن و تو اینترنت پیدا کردم به نظرم جالب اومد گذاشتمش تو وبلاگمون

خیلی وقته از این کتابا نخوندیما جیگرم

خیلی دوست دارم عزیزمبغلماچماچماچماچماچماچبغل

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

جوابیه الهامی :

سلام عزیزم ، دستت درد نکنه که دنبال این جور مطالب بودی و اونی که از نظرت جالب بوده رو تو وبلاگمون گذاشتی که زندگیمون بهتر و بهتر تر بشهقلب

منم نظراتم رو راجع به این مقاله میدم که با طرز فکر هم آشنا تر بشیم ...

ولی خیلی از نظراتی که تو این مقاله از جانب خانم ها نوشته در مورد من صادق نیست ...

مثلا من فکر نمی کنم که تو بخوای من خیلی چیز ها رو از تو پنهون کنم و همیشه می دونم که تو می خوای من حرف هام و مستقیم بهت بگم، واقعیت اینه که همون چیزی بوده که همیشه من می خواستم، ولی چیزی که باعث میشه این اتفاق گاهی نیفته اینه که تو از حرف های من برداشت بدی داری و به نوعی متوجه حرف من نمیشی و باهام دعوا می کنی ... منم سعی می کنم حرف هام رو طوری بزنم که این اتفاق نیفته ... گمان من این نیست که وقتی جسورانه حرف می زنم طرد میشم، ولی خیلی وقت ها این اتفاق افتاده ... و مسئله بعدی اینه که اعتراض زن به چیزی به معنی سرزنش مرد نیست ولی همه مردها این فکر رو دارند و تا زن از چیزی نارضایتیش رو اعلام می کنه انگار به حیثیت مرد و تمام وجودش توهین کرده در حالیکه تصور زن اصلا این نیست. این طرز تفکر مرده که باعث میشه زن فکر کنه که نباید خواسته ها و نیازهاش رو بگه ، یعنی این رفتار زن ها کاملا متاثر از رفتار مردهاست وگرنه چی از این بهتر برای یک زن که بتونه با آرامش هر چی که دل تنگش خواست به مرد و همسرش بگه ؟؟؟

خانم ها از اینکه با دوستانشون باشن لذت می برن و خودشون هم دلشون نمی خواد نیازمند کسی باشن، ولی از طرفی دوست دارن مورد توجه باشن و همسرشون حتی تو کارهای ساده هم کمکشون کنه، این به معنی ناتوانیشون نیست، این به معنی جلب محبت کسی که دوستش دارن و می خوان دوستشون داشته باشه ... و در مقابل دوست دارن با همسرشون احساس همراهی کنن ...

من به شخصه هیچ وقت نخواستم در مقابل تو زیرکی به خرج بدم و یه جورایی تو رو تحت سلطه بگیرم، تمام حرف هایی از من هم که برای تو این رنگ و بو را داشته دلیلش برای من همراهی بیشتر و نزدیکی بیشتر بوده نه تحت سلطه در آوردن تو و هیچ وقت از بیا نارضایتی هام قصد سرزنش کردن تو رو نداشتم و اصلا هم فکر نمی کنم  که مردها ارزش تعریف و تمجید رو نمیدونن، حداقل مطمئنم که مرد من اینطور نیست، اگه اینطور فکر می کردم اینقد ازت تشکر نمی کردم که نه؟؟؟چشمک

در مورد توانایی خندیدن به اشتباهات که من فکر می کنم ما بر عکسیم، من همیشه به اشتباهات می خندم ولی تو مثل یه اتفاق مهلک به هر اشتباهی نگاه می کنی... و تفکر من راجع به اینکه تو چقدر به رشد عاطفی زندگیمون فکر می کنی و براش کار انجام میدی کاملا بر عکس این مقاله است. من می دونم که همسرم به این مسئله همیشه فکر می کنه و همیشه می خواد روز به روز رشد داشته باشه و واسه خاطرش کلی زحمت می کشه ماچ

و در مورد آخر هم هیچ وقت همچین سعی نداشتم و فکر هم نمی کنم همچین رفتاری رو از خودم بروز داده باشم...

در کل فکر میکنم این مقاله یکم چیزای بی ربط رو به هم ربط داده و گاهی تو یه پاراگراف از یه چیز دیگه شروع کرده و به یه چیز دیگه رسیده و همش اصرار داره که زنها می خوان مردها رو سرزنش کنن و ضایع کنن و غرورش و بشکونن و ... ولی واقعا این خواسته زنها نیست !!! خیلی وقت ها خیلی از زن ها از خیلی از توانایی های خودشون میگذرن تا مردشون احساس نکنه که چیزی از اونها کمتر داره، خیلی وقت ها ناتوانی زن ها به خاطر  اینه که توانایی مردهاشون رو ببینن و ببینن که مرد زندگیشون چه با غرور کاری رو براشون انجام میده و به قول جمله اون تئاتره :

ما زن ها مثل خورشید می مونیم و شما مردها مثل ستاره، ما غروب می کنیم تا شما مردها دیده بشید.... 

من نمی گم استثنا وجود نداره ولی این جمله برای اکثریته لبخند

دوستت دارم همسر مهربونم م م م م م قلبماچبغل

+ نوشته شده در  ۱۳٩۱/٥/٢ساعت ۱٠:٢٦ ‎ق.ظ  توسط پژمان  رهگذر